På SVT just nu
I drömmarnas trädgård
Vinka till Wottingarna
Vi möter Daisy, Igglepiggle, Makka Pakka och några till. De bor i en vacker trädgård och är med om många upptäckter och äventyr.
Tv-tablå
SVT 1
Tablå för SVT 1
Klockan 05:20 - Drömslottet
Klockan 06:10 - Terese i kassan
Klockan 06:30 - Curry med korre
Klockan 06:45 - I vår herres hage
Klockan 07:30 - Tomas Ledin - konsert
Klockan 08:30 - Allsång på Skansen
Klockan 09:30 - SM-veckan
Klockan 16:15 - Friidrotts-SM
Klockan 17:50 - Helgmålsringning
Klockan 17:55 - Sportnytt
Klockan 18:00 - Rapport
Klockan 18:15 - Friidrotts-SM
Klockan 19:00 - Drömmen om ett småbruk
Klockan 19:25 - Kronprinsessan Victorias fond - Våga va' dig själv
Klockan 19:30 - Rapport
Klockan 19:45 - Sportnytt
Klockan 20:00 - Delhis vackraste händer
Klockan 21:00 - Ett fall för Vera
Klockan 22:30 - Rapport
Klockan 22:35 - Far from the Madding Crowd
Klockan 00:35 - Judy
Klockan 02:30 - Sändningsuppehåll
Sändningsuppehåll
Klockan 04:20 - Karin och Carl Larsson
SVT 2
Tablå för SVT 2
Klockan 05:00 - Sändningsuppehåll
Sändningsuppehåll
Klockan 09:20 - Almedalen: Tal av Johan Pehrson (L)
Klockan 10:00 - Anslagstavlan
Klockan 10:05 - Möte med (romani)
Klockan 10:35 - Möte med – meänkieli
Klockan 11:05 - Restyle på teckenspråk
Klockan 12:05 - Naturens återkomst
Klockan 13:00 - Vetenskapens värld: Fjärilens teknologi
Klockan 14:00 - Freddes kök
Klockan 16:00 - Rapport
Klockan 16:05 - Stickning
Klockan 16:15 - SM-veckan
Klockan 17:00 - UEFA Fotbolls-EM 2024
Klockan 18:00 - UEFA Fotbolls-EM 2024: Schweiz-Italien
Klockan 20:00 - UEFA Fotbolls-EM 2024
Klockan 20:30 - Kulturstudion
Klockan 20:31 - Jazzsommar: Roberto Fonseca - La Gran Diversión
Klockan 21:50 - Montreux jazzfestival
Klockan 22:45 - The Translator
Klockan 00:25 - De sista dödsdömda
Klockan 01:20 - Ångra dagar
Klockan 01:35 - Sportnytt
Klockan 01:50 - Sändningsuppehåll
Sändningsuppehåll
SVT Barn
Tablå för SVT Barn
Klockan 05:00 - I drömmarnas trädgård
Klockan 05:25 - Lilla prinsessan
Klockan 05:40 - Louie & Yoko bygger
Klockan 05:45 - Sara och Anka
Klockan 05:55 - Hej Jycke
Klockan 06:00 - Greta Gris
Klockan 06:05 - Regnbågsstadens hjälte
Klockan 06:15 - Charlie och Lola
Klockan 06:30 - Max och Maja
Klockan 06:35 - Heja! Heja! Billy Bilsson: Chrissy bakom ratten
Klockan 06:40 - Octonauterna
Klockan 06:50 - Karl, den pyttelilla riddaren
Klockan 07:05 - Lilla prinsessan
Klockan 07:15 - Greta Gris
Klockan 07:20 - Thomas och vännerna
Klockan 07:30 - Safirdrakens krafter
Klockan 07:40 - Fåret Shaun
Klockan 07:50 - Edmond och Lucy
Klockan 08:00 - Pyjamashjältarna
Klockan 08:10 - Hunden Klapp
Klockan 08:25 - Hajar med Doreen
Klockan 08:30 - Tre vänner
Klockan 08:35 - Smurfarna
Klockan 08:45 - PAW Patrol
Klockan 09:00 - Sommarlov
Klockan 09:05 - Grizzy och lämlarna
Klockan 09:15 - Farmarligan
Klockan 09:30 - Tidlös prinsessa
Klockan 10:00 - Räddningsvänner
Klockan 10:25 - Djupet
Klockan 10:45 - Zorro - legenden föds
Klockan 11:05 - Space Nova
Klockan 11:30 - Legendarerna
Klockan 11:50 - Ranchen
Klockan 12:15 - Heidi
Klockan 12:35 - Andys dinosaurie-äventyr
Klockan 12:50 - Supermasken
Klockan 13:20 - Djur som förändrar världen - teckenspråkstolkat
Klockan 13:30 - En häxas handbok
Klockan 13:35 - En häxas handbok
Klockan 13:45 - Bästa vallhunden
Klockan 14:00 - Handformshissen
Klockan 14:15 - Så funkar Sverige - teckenspråkstolkat
Klockan 14:20 - Odlingen - teckenspråkstolkat
Klockan 14:30 - Ture - svenskt teckenspråk
Klockan 14:35 - Sommaren före sjuan - teckenspråkstolkat
Klockan 14:45 - Penny på M.A.R.S
Klockan 15:05 - Det hemsökta huset
Klockan 15:25 - Jamie Johnson
Klockan 15:55 - Jobbigt läge
Klockan 16:25 - Den ostoppbara gula yetin
Klockan 16:40 - Andys akvatiska äventyr
Klockan 16:55 - Ett fall för KLURO - flygande fixpatrullen
Klockan 17:05 - Charlie och Lola
Klockan 17:15 - Greta Gris
Klockan 17:20 - Regnbågsstadens hjälte
Klockan 17:35 - Astronella
Klockan 17:45 - Fåret Shaun
Klockan 17:50 - Mumfie
Klockan 18:00 - Jecko och Jessie kan själva
Klockan 18:05 - Molang
Klockan 18:10 - Fix och trix
Klockan 18:20 - Bluey
Klockan 18:30 - Sommarlov
Klockan 18:35 - Grizzy och lämlarna
Klockan 18:45 - Farmarligan
Klockan 19:00 - Tidlös prinsessa
Klockan 19:30 - Pyjamasklubben
Klockan 19:55 - Bernies äventyr
Klockan 20:00 - Sändningsuppehåll
Sändningsuppehåll
Klockan 04:00 - Bolibompafamiljen
Klockan 04:05 - Emil i Enånger och maskinerna
Klockan 04:10 - Lilla brandstyrkan
Klockan 04:25 - Sändningsuppehåll
Sändningsuppehåll
Kunskapskanalen
Tablå för Kunskapskanalen
Klockan 05:00 - Sändningsuppehåll
Sändningsuppehåll
Klockan 14:55 - Ny i flocken
Klockan 15:25 - Vandring längs övergiven räls
Klockan 16:10 - Övergivna byggnader
Klockan 16:55 - Vilse i Skottland
Klockan 17:45 - Natursköna tågresor i världen
Klockan 18:30 - Makalösa kaniner
Klockan 19:20 - Känslornas värld
Klockan 20:10 - Kanaler, båtar och kärlek
Klockan 21:00 - Djurvärldens smartaste genier
Klockan 21:50 - Muhammad Ali
Klockan 22:45 - Naturen visar vägen
Klockan 23:40 - Indiens vackra natur
Klockan 00:20 - Dubbelagenten Larissa Swirsky
Klockan 01:15 - Sändningsuppehåll
Sändningsuppehåll
SVT 24
Tablå för SVT 24
Klockan 05:00 - Sändningsuppehåll
Sändningsuppehåll
Klockan 20:00 - Delhis vackraste händer - syntolkat
Klockan 21:00 - Allsång på Skansen - syntolkat
Klockan 22:00 - Karin och Carl Larsson - teckenspråkstolkat
Klockan 23:00 - Curry med korre - syntolkat
Klockan 23:15 - Livet i Fagervik - syntolkat
Klockan 00:00 - Almedalen: Tal av Ebba Busch (KD) - teckenspråkstolkat
Klockan 00:40 - Almedalen: Tal av Johan Pehrson (L) - teckenspråkstolkat
Klockan 01:20 - Sändningsuppehåll
Sändningsuppehåll